Pramenitá voda v barelech

Dodáváme jen kvalitní vodu

Naše společnost dodává přírodní pramenitou vodu, splňující Vyhlášku č. 275/2004 Sb., o požadavcích na jakost a zdravotní nezávadnost balených vod a o způsobu jejich úpravy, kterou se zavádějí Evropské standardy.
Tato voda je distribuována ve vratných ekologických obalech o objemu 18,9 L nebo 11 L.

Důležité informace k pramenité vodě

 • V ceně je zahrnuta doprava k zákazníkovi a to v pracovní dny do 24 hodin od objednání.
 • Při prvním závozu je nutno zakoupit obaly – barely ve výši 200 Kč / ks.
 • Uvedené ceny za barel jsou základní. Po dohodě lze sjednat množstevní slevu.
 • Všechny uvedené ceny jsou bez DPH.

Laguna

Neperlivá pramenitá voda LAGUNA pochází z přírodního podzemního zdroje LAGUNA, nacházejícího se v obci Stanislavice v Beskydech. Jedná se o hloubkový vrt do třetihorních a čtvrtohorních útvarů, který je chráněn několika kamennými vrstvami. Díky zastoupení zdraví prospěšných látek v optimálním složení, je tato voda výborným a lahodným nápojem, který je vhodný pro dodržování pitného režimu pro všechny věkové kategorie.

Výtah z chemické analýzy:

Kationty mg/l anionty mg/l
Ca 55,50 F 0,09
Mg 4,95 CL 6,80
K 1,05 HCO3 200,00
Na 10,30 SO4 40,70
Celková mineralizace: 300 mg/l

Ceník pramenité vody Laguna

 • barel 18,9 l – 105 Kč
 • barel 11 l – 90 Kč

Florian

Přírodní pramenitá voda FLORIAN pochází z vrtu sv. Florian, který se nachází v ekologicky čistém terénu Slezských Beskyd. Jedná se o hloubkový vrt do čtvrtohorních útvarů. Tato voda svou celkovou mineralizací ve výši 197,00 mg/l byla kvalifikována jako nízkomineralizovaná voda vhodná pro denní používání a vyvážený pitný režim. Tato voda se vyznačuje nízkým obsahem vápníku ve výši 34,07 mg/l.

Výtah z chemické analýzy:

Kationty mg/l anionty mg/l
Ca 34,07 F 0,04
Mg 6,68 CL 12,76
K 1,93 HCO3 94,00
Na 7,22 SO4 26,64
Celková mineralizace: 197 mg/l

Ceník pramenité vody Florian

 • barel 19 l – 105 Kč

Obsahem ethanolu a cukru výše uvedené vody vyhovují požadavkům Nařízení vlády č. 178/2001, v platném znění, kterou se stanoví podmínky ochrany zdraví zaměstnanců při práci (§ 5, čl. 4) a lze je tedy poskytnout zaměstnancům jako ochranný nápoj při ztrátě tekutin do trojnásobku hygienického limitu (nařízení vlády č. 361/2007 Sb. , §8, odst. 3).

Druhy balených vod

 • přírodní minerální vody

  Získává se z podzemního zdroje, který musí být schválen a pravidelně prověřován ministerstvem zdravotnictví. Do místa plnění lahví se smí přepravovat pouze potrubím. Nesmí být upravována žádným způsobem, který by změnil charakteristické složení. Mezi povolené úpravy patří odželeznění nebo použití vzduchu obohaceného ozonem. Může být sycena oxidem uhličitým, buď přímo ze zdroje, nebo z jiného než přírodního zdroje. Oxid uhličitý může být rovněž odstraňován.

 • pramenité vody

  Pochází z chráněného přírodního zdroje, který nemusí být schválen ministerstvem zdravotnictví. Celkový obsah minerálních látek může být nejvýše 1000 mg/l. Smí být upravována stejným způsobem jako přírodní minerální voda. Tato voda je vhodná k trvalému přímému použití dětmi i dospělými. U vod sycených oxidem uhličitým musí být informace „pramenitá voda sycená“ a obsah oxidu v g/l. Mezi pramenité vody se řadí námi distribuovaná voda „Laguna“.

 • kojenecké vody

  Pochází z chráněného přírodního zdroje. Smí být upravovány jen UV paprsky. Platí na ni přísnější požadavky (mikrobiologické ukazatele, dusičnany). Je vhodná k přípravě kojenecké stravy i k trvalému pití pro všechny. Kromě oxidu uhličitého se do ní nesmí nic přidávat. Ne všechny balené vody uváděné jako kojenecké vyhovují předpisům (zejm. kvůli mikrobiologickým hodnotám).

 • pitné vody

  Tuto vodu lze získávat z jakéhokoli vodárenského zdroje, upravovat ji stejně jako vodovodní vodu a rovněž požadavky na jakost, jsou shodné s požadavky na „vodovodní„ vodu. Většina je jich ostatně z vodovodní vody vyráběna. Jejich kvalita je srovnatelná s kvalitou pitné vody z vodovodu. Nejsou omezeny úpravy vody, není zakázáno použití bakteriostatických látek (látky zastavující růst bakterií). Některé však překračují předepsané limity kultivovatelných mikroorganismů. Do této kategorie patří i tzv. pí-voda, o jejíž „kvalitě“ se vyjadřuje Státní zdravotní ústav. Úsudek si udělejte sami.

 • ochucené pramenité nebo přírodní minerální vody

  Řídí se předpisy pro nealkoholické nápoje, které mají jiné požadavky než výše uvedené vody. Mohou obsahovat konzervační látky, sladidla, arómata…

 • léčivé minerální vody

  Na rozdíl od ostatních balených vod se neřadí mezi potraviny.

Napište nám

Máte-li jakýkoliv dotaz směrem k nám, můžete k tomu využít tento kontaktní formulář.
Po odeslání Vám odpovíme v nejbližším možném termínu.

Aquamaty, které by Vás mohly zajímat

Služby

Servis aquamatů

Pro zákazníky zajišťujeme záruční i pozáruční servis aquamatů, vč. dodávek náhradních dílů. Po dohodě je možno po dobu opravy zapůjčit bezplatně náhradní přístroj.

Sanitace

Sanitace je nutnou součástí pro zachování mikrobiologické čistoty, kvality stáčené pramenité vody a taktéž nutností pro bezproblémový chod aquamatů.

Další informace

Servis zařízení na vodovodní řad

Pro zákazníky zajišťujeme záruční i pozáruční servis aquamatů, vč. dodávek náhradních dílů. Pravidelné výměny filtrů a sanitaci zařízení. Servis provádíme v pracovní dny do 24 hodin od nahlášení poruchy. Po dohodě je možno po dobu opravy zapůjčit bezplatně náhradní přístroj.