Správná údržba a čištění výdejníku vody

Čištění a údržba výdejníků vody - Kvalita vody

Správná údržba a čištění výdejníku vody jsou klíčové pro zajištění čisté a kvalitní vody pro zaměstnance. Ať už používáte výdejník na barelovou vodu, nebo jiný typ výdejníku, pravidelná údržba zajistí, že voda zůstane kvalitní a bezpečná ke konzumaci. Zde je několik kroků, jak správně udržovat a čistit výdejník vody.

Jak udržovat výdejník vody

Prvním krokem je pravidelná výměna barelu s vodou. Voda v barelu by neměla být starší než jeden měsíc, aby se zabránilo růstu bakterií.

Výdejník vody by měl být vyčištěn alespoň jednou za tři měsíce. Odpojte výdejník od elektrické sítě a odstraňte barel. Vyprázdněte zbylou vodu z nádrže. Následně vyčistěte vnitřní části výdejníku pomocí směsi vody a jemného čisticího prostředku.

Jednou za rok je vhodné provést hloubkové čištění výdejníku. K tomu můžete použít například speciální čisticí prostředky určené pro výdejníky vody. Nezapomínejte také na čištění externích částí výdejníku, včetně odkapávací misky a trysky. Tyto části mohou snadno zachytávat nečistoty a bakterie.

Kromě pravidelného čištění je důležité také sledovat kvalitu vody, kterou používáte. Používejte nejlépe pramenitou vodu nebo jinou kvalitní vodu, aby byla zajištěna její čistota a bezpečnost. Kvalitní voda pro zaměstnance je základem jejich zdraví a pohody.

Závěr

Dodržováním těchto jednoduchých kroků zajistíte, že váš výdejník nebo jiný výdejník vody bude vždy poskytovat čistou a bezpečnou vodu. Pravidelná údržba prodlouží životnost výdejníku a zajistí, že voda bude chutná a zdravá pro všechny uživatele.

Nemáte kapacity pro pravidelný servis vašeho výdejníku vody? Obraťte se na nás s kompletním servisem a dovozem pramenité vody.

Napište nám

Máte-li jakýkoliv dotaz směrem k nám, můžete k tomu využít tento kontaktní formulář.
Po odeslání Vám odpovíme v nejbližším možném termínu.

  Aquamaty, které by Vás mohly zajímat

  Služby

  Servis výdejníků

  Pro zákazníky zajišťujeme záruční i pozáruční servis výdejníků vody, vč. dodávek náhradních dílů. Po dohodě je možno po dobu opravy zapůjčit bezplatně náhradní přístroj.

  Sanitace

  Sanitace je nutnou součástí pro zachování mikrobiologické čistoty, kvality stáčené pramenité vody a taktéž nutností pro bezproblémový chod výdejníků vody.

  Další informace

  Servis výdejníků na vodovodní řad

  Pro zákazníky zajišťujeme záruční i pozáruční servis výdejníků vody, vč. dodávek náhradních dílů. Pravidelné výměny filtrů a sanitaci zařízení. Servis provádíme v pracovní dny do 24 hodin od nahlášení poruchy. Po dohodě je možno po dobu opravy zapůjčit bezplatně náhradní přístroj.